Мобілізація військовозобов`язаних
Мобілізація – це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – на організацію і штати воєнного часу.
У зв’язку з військовою агресією росії проти України 24 лютого 2022 року Президент підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» строком на 30 діб, а також Указ №65/2022 про загальну мобілізацію, яка проводиться одночасно на всій території України.
Наразі проводиться відкрита мобілізація протягом 90 діб із дня набрання чинності Указу №65/2022 (03 березня 2022 року).
В період мобілізації здійснюється призов військовозобов’язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб військових формувань України в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
Черговість та обсяги призову визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України в межах загального строку мобілізації.
Хто не підлягає призову на військову службу під час мобілізації?
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час. Бронювання військовозобов’язаних відбувається згідно з Переліком професій і посад, що підлягають бронюванню. Перелік є закритим. Тому чітко визначити, які посади/професії мають гарантії для бронювання неможливо. Нині, мовиться про бронювання певних спеціалістів ІТ сфери, агропромислового комплексу. Водночас відповідне бронювання здійснюється щодо конкретних підприємств, спеціалістів і т.п.
- визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6 місяців (з наступним проходженням ВЛК);
СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА МОТИВАЦІЯ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
1 Щорічна основна відпустка тривалістю 30 днів під час дії воєнного стану, протягом календарного року може надаватися частинами, при цьому одна частина не менше 15 календарних днів.
2 Додаткова відпустка за знищену техніку тривалістю 15 календарних днів на рік.
3 Додаткова відпустка військовослужбовцям, звільненим із полону, тривалістю 90 календарних днів із збереженням грошового забезпечення.
4 Розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця має становити не менше 15 млн грн.
5 У разі укладення контракту, одноразово надається сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тис. грн та одноразова компенсація 50 відсотків від першого внеску за програмою Є-оселя.
6 Не нараховуються штрафні санкції за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами, банками тощо, а також проценти за користування кредитом, окрім кредитних договорів щодо придбання майна або автомобіля.