Відділ Цивільного захисту населення, оборонної, мобілізаційної роботи та евакуації
Начальник відділу | Самочернов Костянтин Володимирович |
Діловод | Сергієнко Світлана Павлівна |
Інспектор з військового обліку | Волобуєва Інна Іванівна |
Режим роботи:
Пн.-Чр. – з 8.30 до 17.00
Пт. – з 8.30 до 16.30
Обідня перерва: з 12.00 до 13.00
Основні завдання цивільного захисту полягають у забезпеченні безпеки населення та майна в умовах надзвичайних ситуацій.
Основні завдання цивільного захисту:
1. Запобігання надзвичайним ситуаціям: досягається шляхом розробки та впровадження заходів з попередження техногенних та природних небезпек, встановлення норм техногенної та пожежної безпеки, контролю за дотриманням цих норм, проведення аудитів технічного стану об'єктів та оцінки ризиків.
2. Готовність до надзвичайних ситуацій: цивільний захист включає планування та підготовку до реагування на надзвичайні ситуації. Створення системи керівництва, структури органів управління цивільного захисту, підготовку та перепідготовку кадрів, розробку планів надзвичайних ситуацій, встановлення системи спостереження та моніторингу за потенційно небезпечними об'єктами, створення мережі зв'язку та системи оповіщення.
3. Реагування на надзвичайні ситуації: в разі виникнення надзвичайної ситуації цивільний захист включає швидку реакцію, координацію та керівництво рятувальними та ліквідаційними роботами, забезпечення безпеки населення та охорони його здоров'я, надання медичної, психологічної та матеріальної допомоги потерпілим, організацію евакуації та тимчасового розміщення постраждалого населення.
4. Відновлення після надзвичайних ситуацій: після ліквідації надзвичайної ситуації важливо відновлювати пошкоджені об'єкти, життєзабезпечення та інфраструктуру, забезпечувати соціальну підтримку постраждалому населенню, а також проводити аналіз причин виникнення подібних ситуацій у майбутньому.
Цивільний захист є системою заходів, спрямованих на захист населення, майна та довкілля від небезпеки надзвичайних ситуацій. Виконання основних завдань цивільного захисту допомагає забезпечити безпеку та добробут громадян у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Завдання цивільного захисту є важливим аспектом забезпечення безпеки населення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Цивільний захист охоплює широкий спектр заходів та дій, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям, організацію евакуації та рятувальних робіт, захист населення від наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги потерпілим, ефективне використання ресурсів та проведення навчання.
Одним із найважливіших аспектів цивільного захисту є евакуація населення у разі виникнення надзвичайної ситуації. Організоване та безпечне переміщення людей з небезпечної зони до безпечних місць.
Забезпечення постійної готовності органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту та засобів цивільного захисту включає регулярну підготовку, тренування та вдосконалення системи цивільного захисту, а також забезпечення необхідного обладнання, матеріалів та ресурсів для ефективного реагування на надзвичайні ситуації.
Оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій є ще одним важливим аспектом цивільного захисту. Це включає розробку та впровадження систем оповіщення, які дозволяють ефективно і швидко інформувати населення про небезпеку та давати рекомендації щодо поведінки.
Важливо постійно інформувати населення про стан наявної обстановки та зміни в ситуації.
Організація і проведення рятувальних робіт є ключовим аспектом цивільного захисту, оперативна реакція на надзвичайну ситуацію, розташування рятувальних загонів у районах лиха та осередках ураження, використання спеціального обладнання та техніки для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Надання допомоги населенню у надзвичайних ситуаціях включає невідкладну психологічну та медичну допомогу потерпілим, організацію життєзабезпечення постраждалого населення. Забезпечення необхідних ресурсів, таких як їжа, вода, медикаменти та інші матеріальні потреби, для забезпечення безпеки та виживання людей.
Цивільний захист є важливим елементом національної безпеки та добробуту населення. Ефективна організація цивільного захисту допомагає запобігти та пом'якшити наслідки надзвичайних ситуацій, зберегти життя та здоров'я людей, а також забезпечити швидке відновлення після кризових подій.
Інспектор з військового обліку.
Інспектор з військового обліку веде військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів за списками персонального військового обліку (в електронній та паперовій формі) і на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів (посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або тимчасове посвідчення військово-зобов’язаного.
З метою ведення персонального військового обліку виконує такі завдання та обов’язки:
- надсилає до ТЦК повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
- надає до ТЦК на їх вимогу відомості про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на персональному військовому обліку;
- доводить до відома призовників, військовозобов’язаних та резервістів Правила військового обліку під особистий підпис ;
- проводить роз’яснювальну роботу серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання ними Правил військового обліку;
- взаємодіє з ТЦК щодо звіряння списків персонального військового обліку, внесення змін до них, а також щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ТЦК;
- складає і подає щороку до ТЦК списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць;
- веде та зберігає журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку на підприємстві;
- направляє до ТЦК військовозобов’язаних та резервістів протягом семи днів з дня досягнення ними граничного віку перебування в запасі для їх виключення з військового обліку;
- ставить на персональний військовий облік призовників віком від 16 до 25 років, а також військовозобов’язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування в запасі відповідною військово-обліковою спеціальністю, а також виключає цих осіб з такого обліку.